Magnesy na lodówkę takie, jak chcesz

pexels-photo-100575

Z pozoru są tylko ozdobą, jednak często okazuje się, że te niepozorne drobiazgi mogą okazać się naprawdę praktyczne. Magnesy na lodówkę, bo o nich właśnie mowa, bez problemu możemy zrobić samodzielnie – nie będzie to trudne, a przyniesie nam mnóstwo frajdy.

Najważniejsza część – magnesik

Najlepiej posłużyć się w tym celu magnesami neodymowymi – są tanie i łatwo dostępne, a trzymają naprawdę mocno. W sklepach znajdziemy je w najróżniejszych wersjach, tak więc bez trudu dobierzemy te, które najlepiej będą pasować do naszej wizji. Do ozdób magnesy przymocujmy za pomocą mocnego kleju – jest to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie.

Magnesy z masy solnej

Robienie takich magnesów będzie na pewno świetną zabawą dla całej rodziny – szczególnie dla dzieciaków. Wymieszajmy ze sobą po jednej szklance wody i soli oraz pół szklanki wody, a kiedy masa będzie już wyrobiona możemy przystąpić do lepienia samych ozdób. Jedynym ograniczeniem co do ich kształtu jest nasza wyobraźnia – wszystko jest dozwolone. Gotowe formy wypalmy w piekarniku i, w razie potrzeby, pomalujmy zwykłymi plakatówkami. Potem wystarczy tylko przykleić magnes – i gotowe!

Sklejka + masa tablicowa =

Oryginalny i przydatny gadżet! Aby zrobić magnes, na którym kredą możemy napisać wszystko, co chcemy, wystarczy tylko magnes neodymowy, kawałek sklejki oraz dostępna w sklepach wnętrzarskich czy budowlanych farba tablicowa. Trudno wyobrazić sobie coś prostszego – do pomalowanej listewki musimy tylko przykleić magnes. Jeśli chcemy, możemy dodatkowo ozdobić go farbkami, modeliną bądź wspomnianą już masą solną.

Magnesy z własnym obrazkiem

Magnesy ze zdjęciami domowników lub innym, wybranym przez nas obrazkiem to kolejny prosty pomysł, którego realizacja będzie bajecznie prosta. Aby je zrobić, wydrukowane na papierze fotograficznym obrazy musimy przykleić do kartonu lub cienkiej listewki ze sklejki. Na odwrocie należy umocować magnes, zaś front możemy pokryć lakierem używanym w decoupage – dzięki temu zdjęcia będą bardziej trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + fourteen =