Skuteczny sposób na wyciągniecie drobiazgów spod szafy

pexels-photo-46111

Wszyscy to znamy – niewielki, ale bardzo ci potrzebny przedmiot nagle znika. Przeszukujesz wszystkie kąty, a jego ani śladu. Wreszcie okazuje się, że twój drobiazg leży za szafką, pod fotelem, pod łóżkiem lub w innym, trudno dostępnym miejscu. My znaleźliśmy prosty sposób na to, jak radzić sobie w takich sytuacjach.

Teleskopowy chwytak magnetyczny

Jako, że większość często gubionych przedmiotów wykonana jest z metalu, najskuteczniejszym sposobem, dzięki któremu wydobędziemy je ze szczelin naszego domu jest zrobienie magnetycznego chwytaka. Jeszcze łatwiej będzie się nim posługiwać, jeśli magnes umieścimy na teleskopowym wysięgniku, zyskując dzięki temu możliwość regulowania jego długości.

Czego będziemy potrzebować?

Najważniejszy element takiego chwytaka to oczywiście magnes. Jaki wybrać? Biorąc pod uwagę moc przyciągania – która przecież w tym przypadku jest kluczowa – najlepiej zrobimy decydując się na któryś z magnesów neodymowych. Wśród magnesów dostępnych w sklepach, te neodymowe najmocniej przyciągają metalowe przedmioty – dzięki tej właściwości łatwiej wybierzemy spod mebli naszą zgubę.

Poza tym, niezbędna będzie też antenka teleskopowa, którą zdobędziemy na przykład demontując stare, niepotrzebne radio, oraz zapewniająca wygodny chwyt rękojeść – w tej roli sprawdzi się między innymi rączka od połamanego wkrętaka. Nie zaszkodzi też wyposażyć się w mały kawałek izolacji termokurczliwej.

Jak to zrobić?

Większość anten radiowych posiada zaokrągloną końcówkę – to właśnie do niej przymocujemy magnesik. Problemy może jednak sprawić przyklejenie magnesu – aby ich uniknąć, należy szlifierką spiłować zaokrąglenie, aż powstanie płaska powierzchnia. Do tak przygotowanej anteny z łatwością przykleimy magnes, używając do tego zwykłego, szybko wiążącego kleju typu Super Glue. Dla zwiększenia wytrzymałości połączenia, na główkę anteny nałóżmy izolację i podgrzejmy zapalniczką do momentu, kiedy folia dokładnie oplecie nasz chwytak.

Na drugim końcu anteny należy zaś umocować rączkę – jeśli jej otwór montażowy nie jest wystarczająco szeroki, wystarczy rozwiercić go tak, by uzyskać wymaganą średnicę, a następnie połączyć rękojeść z resztą konstrukcji klejem na gorąco lub silikonowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 20 =