Porządek w narzędziach

pexels-photo-29596

Narzędzia to zazwyczaj hobby większości mężczyzn. Panowie lubią kupować dobre sprzęty, gwoździe i wiele innych przydatnych w domu elementów. Jednak bywa, że mają dość spory problem z utrzymaniem ich w porządku, zwłaszcza jak mają sporą ilość. Poza tym często szybkie wyszukanie niezbędnego w danej chwili narzędzia też nie jest łatwe. Jednak dzisiaj mamy bardzo wiele możliwości, aby szybko i przede wszystkim skutecznie uporządkować narzędzia.

Magnesy dobre na wszystko

Znaczna większość narzędzi, których używamy, jest wykonana z metalu. Dlatego też zastosowanie magnesów jako sposobu na to, aby utrzymać je na miejscu z pewnością jest dobrym rozwiązaniem. Poza magnesami okrągłymi czy kwadratowymi, obecnie na rynku bez problemu można znaleźć całe płytki, wykonane z magnesów neodymowych. Są one przede wszystkim dość silne, dlatego też są w stanie bez problemów utrzymać nawet dość spory ciężar. Można je powiesić na przykład na ścianie garażu lub też, jeżeli takowe miejsce posiadamy, w tak zwanej szopie na narzędzia. Ich montaż nie jest trudny, zazwyczaj wystarczy jedynie przykręcenie kilku wkrętów, aby taka magnesowa płytka dobrze się trzymała. Jednak nie tylko narzędzia możemy w ten sposób utrzymać w porządku, także mniejsze elementy, jak na przykład gwoździe także w ten sposób możemy mieć uporządkowane. Wystarczy zaopatrzyć się w magnesy takie jak na przykład walce lub kwadraty, do których można przyczepić dość wiele elementów.

Duże narzędzia – co z nimi?

Magnesy neodymowe są na tyle silne, że mogą utrzymać dość spory ciężar. Przykładowo magnes o średnicy 30 mm i grubości 3 mm jest w stanie utrzymać ciężar nawet 20 kg. Możemy więc nieco wyżej przyczepić je do ścian, a następnie narzędzia takie jak na przykład grabie również na nich umieszczać. Z pewnością dzięki temu bez większych problemów uda się nam utrzymać porządek nie tylko w garażu, ale także w innych częściach domu. Należy tylko pamiętać o odpowiednim dobraniu magnesu, gdyż zbyt mocny nie spełni swojego przeznaczenia, tak samo jak zbyt słaby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =